Immobilizer

Otomotiv sektöründe anahtar kopyalama işlemi bugün daha önce olduğundan çok daha karmaşıktır. Otomobil ve motosiklet sanayinde başlıca 4 çeşit Immobilizer kullanılmaktadır. Şunu önemle belirtebilirkiz 4 taneden 3’ü Ilco Orion kopyalama makineleriyle kopyalanabilirler. Kopyalanamayanı Tiris ( Taxas Instruments) tır fakat bunun da bazı çözümleri mevcuttur. Bu yazımızda kriptolu Immobilizerler hakkında daha geniş bilgi vereceğiz. Şimdi her tür Immobilizer’in işleyişini size aktaracağız

PHILIPS

Bir oku yaz Immobilizer olması nedeniyle Philips Immobilizerlerin kopyalaması en kolay olanıdır. II co Orion kopyalama makineleri orijinal Immobilizerlerde depolanan kodu okuyarak bunu kullanılmamış bir Immboilizer içine kopyalayabilir. Buradak ullanılmamış kelimesine dikkatinizi çekmek istiyorum. Birçok kez kullanılan ve kopyalanan Immobilizer verimli olmayabilir.İlk defa kodlanan Immobilizerden elde edilmiş bir anahtar çalışacaktır. Çünkü kopyadaki kod orjinal anahtardakinin tıpatıp aynısıdır. Böylelikle araba çalıştırıldığında arabadaki bilgisayar bunu tanıyacaktır. Otomotiv endüstrisinde kullanılan tüm diğer Immobilizerler yalnız okuma Immobilizerleridir, bu demektirki bu tip Immobilizerlerin her ikisinide kopyalamak mümkündür. Şimdi bunların her biri için aşağıda açıklanan çözümlere bakalım.

TİRİS

Otomotiv endüstrisinde kullanılan ilk Immobilizerdir. Tiris şirketi bu Immobilizerlerin stoklarına kısıtlama koymadıkları için ham anahtarlar istenildiği zaman bulunabilirler. Her bir anahtarın kendi kod numarası mevcuttur. Buna göre anahtar her zamanki şekilde kopyalandıktan sonra arabadaki computer yeni anahtarın kendine özel Immobilizer kodunu kabul edecek şekilde programlanmadıkça araba çalışmayacaktır. Tiris’i kopyalamak mümkün olamayacağına göre bu işlem ” Master Key” kullanılmak suretiyle yapılmalıdır. Bu anahtarın başlığının rengi diğer normal anahtarlardan farklı olduğu için ayırdetmesi kolaydır. Ford için KahveKırmızı, Hyundai için mavi vs. Master anahtarının amacı bilgisayarın hafızasındaki numaraları yenisiyle değiştirme programını mümkün kılmaktadır. Master anahtar her kullanıldığında arabada bulunan computer onun kendine has kodunu tanıyacak kendisini öğrenme konumuna getirecek bu şekilde yeni anahtarların programlanması sağlanacaktır.

MEGAMOS

Megamos en yaygın kullanılan Immobilizerlerdir. Tiris gibi Magemos da Sadece okuma Immobilizerdir. Bununla beraber onu taklit edebilen bir başka Immobilizer kopyalama sağlayabilir. Bu özel Immobilizerlerin kısaltımış adı ” T 19” dur. Megamos içeren orijinal bir anahtarı klonlamak için T19 transporderi bulunan bir Ilco Orion boş anahtar kullanılmaktadır. Ilco Orion piyasadaki tek orijinal Megamos Immobilizer içeren boş anahtar üreticisidir. Her bir boş anahtarın kendi kod numarası mevcuttur. Buna göre anahtar her zamanki şekilde kopyalandıktan sonra arabadaki computer yeni anahtarın kendine özel Immobilizer yeni anahtarın kendine özel Immobilizer kodunu kabul edecek tanıyacak şekilde programlanmadıkça arabada çalışmayacaktır. Bu işlem Eğer varsa Master anahtar kullanılarak yapılmalıdır. Orjinal bir anahtar kopyalarken bir T19 Immobilizeri kullanmanın başlıca avantajı kopyanın derhal çalışabilmesidir. Oysa Megamos Immobilizer in programlamak için Master anahtarına gereksinimi vardır.

TEMİC

Temic Kendisini taklit edebilen bir Immobilizer kullanarak kopya edilebilir. Bu Immobilizer’in Ilco Orion numarası T51′dir. Günümüzde motorsikletlerde kullanılan tek Immobilizerder de Temic Immobilizer‘dir.

KRIPTOLU IMMOBILIZER

Bu Immobilizerlerin amaçları anahtar çoğaltma işlemini engellemek olduğundan sektörümüz için yeni bir challange  Meydan okumaktır. Günümüzde sağlayabileceğimiz tek çözüm arabanın orijinal anahtarları kayıp olsalar dahi yeni anahtarlar kopyalamayı mümkün kılan TLM aygıtı Immobilizeer öğrenme modülüdür. Kriptolu Immobilizer çözebilmek için araştırma ve geliştirme bölümümüz çalışmalarına devam etmektedir. Immobilizer teknolojisini kullanan Immobilizer sistemlerin otomobil endüstrisine sunulmasından beri Canaş ve Orion müşterilerine basit ve etkili çözümler getirmiştir. Immobilizer teknolojisinin kullanılan Immobilizer sistemlerinin otomobil endüstrisine sunulmasından beri etkili çözümler getirmiştir. Anahtar Kopyalama aletleri başlıca 4 tanedir.

1 – Immobilizer kopyalama makinesi : Era 2000 ve Micro Era

2 – Immobilizer anahtar katalogu

3 – Immobilizer Anahtarları

4 – TLM : Immobilizer okuma modülü

Övünerek belirtebiliriz ki yukarıda sıraladığımız konularda bizim sanayi dalımızda benzersiz bir kaliteye ulaşmış ve Immobilizer anahtar kopyalamada en etkili çözümleri getirmiş bulunuyoruz.

MICRO ERA

Arkadan ışıklı görüntülü ekranı bulunan bir ana kopyalama Immobilizer makinesidir. Bir kopyalama yapmak için ne çeşit bir Immobilizer kullanmak gerektiğine dair bilgileri görüntü ekranında vererek Transponderleri okuma ve Kopyalama olanağı sağlar.

IMMOBILIZER ANAHTAR KATALOGU

Piyasaya ilk çıkan ve beşinci baskısı ile hala rakipsiz bir katalog. Immobilizer anahtar kopyalama için gerekli güm güncel bilgileri içermektedir.

IMMOBILIZER KULLANIM ALANLARI

Uzaktan Kumanda Devrelerinde
Depo stoklarının takibinde
Yer ve Uzaklık tespitinde
Kargo taşımacılığında
Spor müsabakalarında
Otomobil Anahtarlarında

Immobilizer Fiyatları

Oto Immobilizer Fiyatları için Numaralarımızdan Arayınız                                                 444 0 193
Oto Immobilizer Fiyatları için Numaralarımızdan Arayınız                                                 0533 957 61 58

İletişim Bilgilerimiz

Adres Ergenekon Caddesi Türkbeyi Sokak no 9 Şişli  Istanbul
GSM 0533 957 61 58 444 0 193 0533 957 61 58
Faks 444 0 193 444 0 193 444 0 193
E-Posta mucahitpala@gmail.com mucahitpala@gmail.com mucahitpala@gmail.com